Share →

Trochę czasu mi zajęło zanim sie zdecydowałem na w/w namiot. Miałem kilka typów i ostatecznie zakupiłem namiot firmy Salewa i model Khamsin II. Dokonując tego wyboru kierowałem sie kilkoma ważnymi dla mnie kryteriami:

 

 

 • funkcjonalności,
 • wagi,
 • ceny. 

Jako ze w/w namiot posiadam grubo ponad rok,chciałbym sie podzielić wrażeniami z jego użytkowania. Żeby była jasność dźwięku i umysłu: nie jest to żaden test, a jedynie recenzja odnośnie 14-to miesięcznego eksploatowania, która może komuś kiedyś się przydać przy wyborze odpowiedniego namiotu. Dla mnie, na tamtą chwilę, był to wybór najlepszy.

 

 

Budowa i przeznaczenie:

[ Info ze strony producenta www.salewa.pl ]

 s

 

Ilość miejsc:
  2

Wymiary:
  220 x 120 x 100 cm
Wodoodporność [mm]:
  Tropik 4000, podłoga 5000
Waga:
  max. 2,35 kg, min. 2,19 kg
Rozmiar po spakowaniu:
  40 x 15 cm
Czas montażu:
  2 min. (1 osoba)
Kolor:
  czarny/zielony

Klasyczny dwu lub jednoosobowy namiot z bardzo lekkimi elementami stelaża i przestronną, wygodną sypialnią. Namiot wewnętrzny jest przymocowany do zewnętrznego,co pozwala na szybkie i łatwe jego rozstawienie. sDoskonale sprawdza się w czasie pieszych i rowerowych wypraw. Wyposażony w dwa duże otwory wentylacyjne. Tropik można również rozstawić i używać jako oddzielny namiot. Przeznaczenie: Piesze i rowerowe wyprawy w umiarkowanym klimacie.

Tyle info ze strony producenta, a teraz trochę informacji ode mnie:

Odnośnie budowy, warto zaznaczyć ze podłoga jest nylonowa (70D 190T), sprawdza się to bardzo dobrze- sypiając w róznych warunkach podłoga nie zawiodła, zresztą jak i cały namiot. Wszystkie są szwy laminowane, rogi namiotu dodatkowo wzmocnione i zalaminowane. Szkoda tylko ze podłoga jest szyta z 2 części .Odrobinę się zdziwiłem kolorem, jako ze zamawiałem drogą internetową kolor oliwkowy, to spodziewałem się koloru ciemnego… Trudno, mam jasną oliwkie ;)…

Rozbijanie namiotu nie stwarza żadnych problemów, nie ma żadnych łamigłówek co do czego, prostota tego namiotu jest ujmująca- w pozytywnym tego słowa znaczeniu. sCo do wykończenia, to też nie ma się czego czepić, producent pokwapił się nawet o dołączenie zestawu naprawczego w skład którego wchodzą: -łatki podłoga, sypialnia, tropik, klej + aluminiowa rurka na wypadek awarii stelaża- wg mnie to ważna rzecz.

Wentylacja w namiocie też jest na dobrym poziomie- dwa duże otwory zarówno w tropiku jak i sypialni, zapewniają odpowiednią cyrkulacje powietrza.
  Sypialnia o wymiarach 220x120cm zapewnia komfort dla 2 osób i to nawet nie małych, jako że Mietek który mierzy 200cm nie biadolił po przespanej nocce, a także niejaki Czis  😉 kamieniami w namiot nie rzucał, to można powiedzieć, że źle nie jest, jako ze przedsionek jest chyba największym atutem tego namiotu i śmiało mieści 2 plecaki + inne graty, obuwie, zatem sypialnia pozostaje wolna od zbędnego bagażu.

Khamsin II jako konstrukcja 1-pałąkowa do pełnego rozbicia potrzebuje 12szpilek, posiada regulację naciągu, dla poprawy stabilizacji namiotu po 2 punkty odciągowe od stelaża na stronę.

s

 

 

 

Istnieje  również możliwość rozbicia samego tropiku: s

 

Należy  też wspomnieć o czasie schnięcia tropiku. Tu niestety Khamsin wypada nieco gorzej od Seraka S Hannah- Serak schnie zdecydowanie szybciej. Nie są to może czasy bardzo rozbieżne, ale jednak zauważalne.

Przez niespełna 14 miesięcy nie zawiódł mnie ani razu, co więcej: w trudnych warunkach np. całonocna ulewa, gradobicie itp zapewnia możliwość godnego przetrwania trudnych warunków. Krótkie podsumowanie:

Zalety:

 • funkcjonalność
 • prostota w rozbijaniu-zewnętrzny stelaż, co szczególnie ma wpływ podczas rozbijania w deszczu
 • możliwość rozbicia samego tropiku
 • imponujący przedsionek
 • waga-2,5kg
 • cena
 • solidne wykonanie
 • niezła wentylacja
 • zestaw naprawczy w komplecie 

 

Wady

 • kolor
 • kiedy chcemy przeniesc namiot w inne miejsce trzeba go "odszpilkować"
 
..to wszystko oferuje producent w cenie:..mnie sie udało zakupić za 419 zyla…      
 
                                                  by Menel..Duży uśmiech

** zapraszamy do dyskusji na forum w temacie [Namioty biwakowe] Salewa Khamsin II

Dodaj komentarz