Share →
g
Objęliśmy patronat medialny nad Samochodową Wyprawą Dookoła Globu, która ma się odbyć w roku 2009. Trasa ma przebiegać przez 5 Kontynentów. Sami Uczestnicy to grupa Podróżników- pasjonatów, którzy postanowili zrealizować jedno ze swoich największych Marzeń, czyli objechać nasz Glob. Życzymy im zatem powodzenia w realizacji ich snu, a o wszelakich działaniach będziemy informować na bieżąco na forum.

Oto uczestnicy:

p

Przemysław Kapuściński – pseudonim artystyczny Kapusta

Urodzony 16 lipca 1981 r. w Wałbrzychu, absolwent II LO w tymże mieście, Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia (ciężko uwierzyć), Akademii Rolniczej we Wrocławiu – kierunek Inżynieria Środowiska, obecnie pracujący w zawodzie inżyniera budownictwa. Pasjonat dwóch kółek, organizator i uczestnik wypraw rowerowych po krajach bałtyckich, Skandynawii, Bałkanach, Rumunii, Ukrainie, Bornholmie, Alpach Szwajcarskich oraz Islandii. Miłośnik wędrówek górskich. Na wyprawie dookoła globu współodpowiedzialny za kierowanie wehikułem oraz robienie szopy.

 

gKarolina Wróblewska – znana w szerszych kręgach jako Gizela lub Madame Fu Fu

Urodzona 9 czerwca 1981 r. w Wałbrzychu. Absolwentka technikum ekonomicznego w Wałbrzychu i Akademii Ekonomicznej. Obecnie pracuje przy pozyskiwaniu środków unijnych i realizacji projektów. Człowiek z wielką pasją, której się oddaje całą sobą. Oddany sprawie grotołaz, aktywny członek Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, aktualnie w zarządzie… Jeśli czegoś się podejmie można być pewnym, że to zrobi… Powiada, że „Świat z Gór się składa”. Czerpie z życia garściami… pełnymi… Będzie odpowiedzialna za wyciąganie samochodu z błota liną, gdy jego poziom sięgnie dachu.

 

 

mBartłomiej Machowski –  kryptonim operacyjny Machoney

Absolwent geografii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Przewodnik Beskidzki i pilot wycieczek oraz redaktor portalu turystycznego www.odyssei.pl. Laureat konkursu fotograficznego „Zdjęcie Roku” w miesięczniku „Poznaj Świat”. Miłośnik wędrówek po Karpatach Wschodnich ze szczególnym umiłowaniem terenów naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy. W ostatnich kilku latach odwiedził Alpy, Kaukaz, Turecki Kurdystan, Bałkany. Od czasu do czasu spogląda na ośnieżone alpejskie wierzchołki, jednak zdecydowanie częściej zachwyca się niepowtarzalnym klimatem Beskidu Niskiego i Bieszczadów.

 

ewaEwa Popławska – zwana też Pikusiem

Urodzona 14 czerwca 1984 r. we Wrocławiu. Matka Bolesława. Studentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego. Wielka miłośniczka gór – w szczególności Karpat Wschodnich. W maju 2007 roku zdobyła Elbrus. Bogate doświadczenia w roli autostopowicza. Przeżyła podróż koleją transsyberyjską. Żeglarka – uwielbia pływać z przyjaciółmi po Mazurach, ma na swoim koncie trzy rejsy po Bałtyku. Na wyprawie odpowiedzialna będzie za szeroko pojęte elementy kulturalno – rozrywkowe.

 

 

bBolesław

Urodzony w bliżej nieokreślonym okresie, w bliżej nieokreślonym miejscu. Prawdziwa szara eminencja (zwłaszcza gdy się go nie wypierze). Wyjątkowo bogaty dorobek podróżniczy jak na istotę lekko niesamodzielną: kraje Skandynawii, kraje nadbałtyckie, Jezioro Bajkał, Białoruś, Ukraina, Rumunia, rejsy morskie, Irlandia, Maroko, Islandia, Szkocja, Walia, Niemcy, Francja, Czechy, Słowacja.

 

Planowana trasa:

Planujemy podjąć się wyzwania i objechać wspólnie kulę ziemską, poprzez 5 kontynentów:

EUROPA
Poprzez Czechy, Austrię na Bałkany, następnie przez Bułgarię do Turcji. Przez Turcję dojedziemy do Gruzji.

AZJA
Z Gruzji skierujemy się do Azerbejdżanu, następnie do Iranu. Tam podejmiemy próbę zdobycia wizy turkmeńskiej, aby przez Turkmenistan właśnie dostać się do Uzbekistanu i Kirgizji. Stamtąd na terytorium Chin, aby od strony północnej podjąć próbę przejechania Karakorum Highway do Pakistanu. Następnie do Indii i u podnóża Himalajów do Nepalu, potem Bangladeszu i przez Birmę do Chin. W Chinach na północ ku Mongolii z której wjedziemy do Rosji i podejmiemy próbę dostania się na wschodnie krańce Azji. Z któregoś ze wschodniosyberyjskich portów będziemy próbować się dostać do Stanów Zjednoczonych.

AMERYKA PÓŁNOCNA
Poprzez Alaskę i Kanadę, przez Stany Zjednoczone do Meksyku, Gwatemali, Hondurasu, Nikaragui, Kostaryki do Panamy.

AMERYKA POŁUDNIOWA
Jeżeli sytuacja polityczna pozwoli na przedostanie się do Kolumbii przejedziemy zachodnim krańcem Ameryki Południowej przez Ekwador, Peru, pasmo And do Chile o Argentyny, zobaczyć Cerro Torre. Jeśli szczęście będzie nam sprzyjać spróbujemy znaleźć transport wodny do Afryki, jeśli nie, sprzedamy samochód i wrócimy do domów.

AFRYKA
Przemierzenie tego kontynentu zależy wyłącznie od łutu szczęścia lub jego braku. Wzdłuż wybrzeża Atlantyku będziemy się kierować ku Maroku, by stamtąd wrócić do Europy.

Wiele czasu należy poświęcić wnikliwym studiom geograficznym, a także bieżącej sytuacji politycznej po drodze, dlatego trasa będzie na bieżąco modyfikowana i dostosowana do warunków. Prosimy o wszelkie rady dotyczące podróżowania po tych krajach, przekraczaniu granic, warunkach wizowych, placówkach dyplomatycznych. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pożyteczną informację.

A oto patroni medialni Wyprawy:

a

o

** zapraszamy do dyskusji na forum w temacie:

Tagged with →  

Dodaj komentarz