Share →

tMiło nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad kolejną wyprawą Machoney’a. Tym razem jest to:

„TRYPTYK BLISKOWSCHODNI”
SYRIA, JORDANIA, IZRAEL

19 stycznia 2008 roku rozpocznie się trzytygodniowa wyprawa rowerowa po krajach Bliskiego Wschodu. Wyprawa rozpocznie się w południowo – wschodniej Turcji w mieście Adana i przebiegnie przez Syrię, Jordanię, a następnie Izrael i Cypr.

t

Rowerzyści zamierzają odwiedzić twierdzę Crac de Chavaliers, starożytny Damaszek, antyczne miasto Bosra, Amman, Umm er Rasas, starożytne miasto Petra, największą depresję świata – Morze Martwe, oraz Ziemię Świętą – Jerusalem, Betlejem. Z izraelskiego portu Hajfa cykliści wypłyną na Cypr, a następnie dalej do Turcji, gdzie w Adanie zakończy się wyprawa.

Łącznie zamierzają przejechać około 2000 km. Dość ambitny plan napotka niewątpliwie na spore trudności Przeszkodą będzie niezbyt optymistycznie zapowiadająca się pogoda, ciągle zmieniająca się jak w kalejdoskopie sytuacja polityczna w Autonomii Palestyńskiej czy Cyprze Północnym oraz brak stosunków dyplomatycznych między Syrią i Izraelem.

Bartłomiej Machowski z Krosna – redaktor portalu turystycznego www.odyssei.pl oraz Przewodnik Beskidzki i pilot wycieczek. Miłośnik wędrówek po Karpatach Wschodnich ze szczególnym umiłowaniem terenów naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy. W ostatnich kilku latach odwiedził m.in. Alpy (wejście na najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc), Kaukaz, Turecki Kurdystan, Bałkany.

Ewa Popławska
z Wrocławia – studentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego. Wielka miłośniczka gór – w szczególności Karpat Wschodnich. W maju 2007 roku zdobyła Elbrus (5642 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Kaukazu. Bogate doświadczenia w roli autostopowicza. Przeżyła podróż Koleją Transsyberyjską. Żeglarka – ma na swoim koncie trzy rejsy po Bałtyku.

Przemek Kapuściński z Wałbrzycha – inżynier budownictwa. Pasjonat dwóch kółek, organizator i uczestnik wypraw rowerowych po krajach bałtyckich, Skandynawii, Bałkanach, Rumunii, Ukrainie, Bornholmie, Alpach Szwajcarskich oraz Islandii. Miłośnik wędrówek górskich. Pomysłodawca i mózg wyprawy.

Miś Boluś – urodzony w bliżej nieokreślonym okresie, w bliżej nieokreślonym miejscu. Prawdziwa szara eminencja (zwłaszcza gdy się go nie wypierze). Wyjątkowo bogaty dorobek podróżniczy jak na istotę lekko niesamodzielną: kraje Skandynawii, kraje nadbałtyckie, Jezioro Bajkał, Białoruś, Ukraina, Rumunia, Maroko, Islandia, Wyspy Brytyjskie.

PATRONAT MEDIALNY:

** po więcej informacji zapraszamy na forum w temacie: Tryptyk Bliskowschodni by Machoney
Tagged with →  

Dodaj komentarz