Share →

Waciak Cumulusa Cimalite FZ znany wcześniej z wersji Pullover z krótkim zamkiem, dotarł do mnie jeszcze przed świętami, nie miałem jeszcze okazji jeszcze przetestować w warunkach polowych, po części z braku czasu, po części z – jak to jagular nazywa – braku sprężu. Nie będę szczegółowo opisywał kurtały, bo opis jest na stronie producenta Climalite FZ. Pierwsze wrażenia organoleptyczne pozytywne, nie odnotowałem wystających nitek, ani krzywych przeszyć (widoczna na zdjęciach niezgodność przeszyć wynika ze złego wpięcia zamka, co zresztą można zobaczyć na dole kurtki). Mam wrażenie, że mierzona przeze mnie M-ka koshala była większa, ta jest bardziej ciasna, jednak jak już wcześniej zaznaczyłem będzie to dodatkową motywacją, by pozbyć się nieco nadmiarów tu i ówdzie ;D. Rzeczą mniej korzystną są natomiast długie rękawy, w moim przypadku są one dużo za długie, luźno opuszczone sięgają niemalże do końca palców. Według mnie rękawy są też nieco za szerokie, nie mam jakichś wychudzonych rąk, a mimo to w okolicy bicepsu pozostaje dość dużo miejsca, co przy długich rękawach powoduje fałdowanie się nadmiaru materiału. Wąski jest dół kurtki i dość mocno opina w okolicach bioder co dla mnie jest zaletą, bo nie będzie podwiewało od dołu. Garda wysoka, sięga do czubka nosa, lekko go nawet zakrywając. Kaptur mam wrażenie bardzo podobny do kaptura z Incredilite, swobodnie mieści kask (Mammut Skywalker) precyzyjnie opinając go, nie krępuje ruchów, można poruszać głową we wszystkich kierunkach. Zamek YKK, lepszy od Incredilite (Opti), jednak w tym przypadku szału nie ma, chodzi trochę płynniej, ale brak jest przynajmniej tego dźwięku, jakby rozrywanej kurtki ;D. Dobrym rozwiązaniem jest przedłużany tył sięgający do połowy pośladków (9 cm różnicy pomiędzy tyłem a przodem). Kieszenie w porządku, dodatkowo jeszcze wewnątrz niezamykana kieszeń np. na piersiówkę ;). Wyposażony w worek kompresyjny z wyszywanym logo – nie będzie odpadać ;D. To chyba tyle jeśli chodzi o wstępne wrażenia.

Przyznam, że rozmiary podawane przez Cumulusa na stronie, w niektórych miejscach odbiegają od pomiarów dokonanych przeze mnie, chodzi tu przede wszystkim o długość i szerokość rękawów (dł. – 72 cm, szer. – 23 cm jak w rozmiarze L). Idealnie pokrywają się wymiary pod pachami (B) i ramion (A) i długości przedniego panelu (E). Nie mogę podać wagi, bo nie mam na tyle precyzyjnej wagi, by zważyć.

Poniżej zdjęcia (nie są rewelacyjnej jakości, ponieważ nie miałem zbyt wiele czasu na ich zrobienie :)).


waciak z przodu


waciak z tyłu


wszywka z iformacją dotyczącą materiału


wyszywane logo


gumosznurek ze stoperem do regulowania kaptura


widok z boku


Climalite w worku kompresyjnym


porównanie wielkości po spakowaniu z kartonem

Zobaczymy jak Climalite wypadnie w porównaniu z Patagonią, choć to będzie dość trudne z racji tego, że to nieco inne produkty.


Zapraszamy do dyskusji na forum w temacie:  [Swetry syntetyczne] Cumulus Climalite FZ

Tagged with →