Share →

Kulturalna podróż do Maroka

Maroko

Maroko jest jednym z państw północnej Afryki, które jako cel wyjazdów turystycznych cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Swoją sławę zawdzięcza jednak nie tylko znakomitym warunkom do wypoczynku. Maroko to doskonała propozycja dla wszystkich chętnych na niezapomnianą podróż do świata arabskiego, wyróżniającego się swoją kulturą, tradycją i panującymi zwyczajami.

O Maroku słów kilka

Historia Maroka, kraju leżącego nad wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, sięga IV wieku p.n.e., a niektóre z jej imponujących świadectw możemy podziwiać aż do dziś. Natomiast okalające Maroko krajobrazy, które tworzy piaszczyste wybrzeże, pasmo gór Atlas i bezkresna pustynia Sahara, są idealnym uzupełnieniem tej bajkowej scenerii, wymarzonej pod organizację urlopu.

Sporą odmianą dla turystów ze Starego Kontynentu jest marokańska kultura, która kształtowała się przez kilka tysięcy lat, a tradycje w niej obecne nie uległy w konfrontacji ze współczesnością. Należy jednak wiedzieć, że panujące zwyczaje niekiedy obowiązują także podróżnych, więc przed wyjazdem do Maroka warto sięgnąć po przewodnik i zapoznać się z ważnymi informacjami praktycznymi.

O czym warto pamiętać?

Szczególną wartość dla mieszkańców tego kraju mają marokańskie święta Nie sposób jednak nie wspomnieć, że istotną rolę odgrywają tu uroczystości różnych wyznań, a przede wszystkim chrześcijańskie i muzułmańskie. Innymi słowy, społeczeństwo Maroka jest przyjazne i tolerancyjne wobec innych wierzeń i religii, dzięki czemu, mimo głęboko zakorzenionej kultury, doskonale odnajduje się w nowoczesnym świecie.

Podczas pobytu w Maroku należy przestrzegać kilku podstawowych zasad zachowania w miejscach publicznych, dotyczących między innymi kontaktów z innymi osobami czy kwestię spożywania alkoholu. Ciekawostką dla wielu może być fakt, że w Maroku powinno się jeść prawą ręką, przy czym możliwość poznania kuchni marokańskiej jest warta wszelkich poświęceń. Wśród tradycyjnych dań wymienić można kiszone cytryny, podawane przykładowo z mięsem, rozmaite sałatki z warzywami czy zupa z kolendrą i włoskim grochem.

Jak spędzać czas w Maroku?

Niemniej, Maroko jest tak chętnie odwiedzaną destynacją również za sprawą fantastycznych warunków do wypoczynku. W gronie najpopularniejszych marokańskich kurortów wymienia się Agadir i Marrakesz, których piękne, piaszczyste plaże będą spełnieniem marzeń osób spragnionych słonecznych i morskich kąpieli. Pobyt można dodatkowo urozmaicić aktywnym wypoczynkiem, uprawianiem sportów wodnych oraz zwiedzaniem.

Maroko to świetny pomysł na wakacje niemal o każdej porze roku, a wiele ofert wyjazdów do Maroka odnaleźć można na http://www.fly.pl/wycieczki/maroko/. Dzięki temu wszyscy lubiący inspirujące spotkania z kulturą, poszukujący nowych wrażeń czy chcący po prostu spędzić beztroskie wczasy w otoczeniu pięknych krajobrazów, mogą w każdej chwili zaplanować podróż do niesamowitego arabskiego świata.