Share →

Nadbałtyckie kurorty nieprzerwanie przyciągają rzesze turystów: zarówno Polaków, jak i obcokrajowców, wśród których najliczniejszą grupę stanowią Niemcy, Rosjanie i Brytyjczycy.

Właściciele hoteli, pensjonatów, lokali gastronomicznych i innych punktów usługowych starają się sprostać ich oczekiwaniom, oferując coraz liczniejsze i ciekawsze formy spędzania wolnego czasu. Jedną z nich stanowią niezapomniane rejsy po Bałtyku na pokładzie luksusowych jachtów, wyposażonych we wszelkie udogodnienia.

 

Relaks na pełnym morzu

 

Każda wypożyczalnia jachtów oferuje klientom co najmniej kilka modeli żaglowych i motorowych, zróżnicowanych ze względu na standard i ilość miejsc dostępnych na pokładzie. W zależności od potrzeb możemy wykupić krótszą, kilkugodzinną/jednodniową wycieczkę po okolicy lub dłuższą podróż, umożliwiającą zwiedzenie wielu malowniczych miejsc niedostępnych za pośrednictwem drogi lądowej. Niektóre firmy czarterowe oferują również wycieczki z gotowym programem zwiedzania, obejmującym najważniejsze atrakcje turystyczne na polskim wybrzeżu, w Szwecji, Danii, Grecji, Łotwie i innych lokalizacjach. Zaletą takiej podróży jest stały nocleg na pokładzie jachtu oraz sam transport, który zapewnia relaks w prywatnej przestrzeni i wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu. Podczas rejsu możemy korzystać z kąpieli słonecznych (unikając zatłoczonych plaż i czerpiąc z uroków opalania w towarzystwie chłodzącej morskiej bryzy), zaś w wybranych miejscach na polskim wybrzeżu – wędkować i nurkować. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam towarzysząca wyprawie adrenalina oraz możliwość podziwiania widoków z morskiej perspektywy. Taki rejs jest wspaniałą atrakcją zarówno dla starszych, jak i młodszych turystów.

 

Zalety urlopu na jachcie

 

Morskie rejsy po Bałtyku to oryginalny pomysł na spędzenie wakacji, pozwalający uniknąć hałasu i tłumów panujących w nadmorskich kurortach. Taka forma urlopu zapewnia spokojny, efektywny wypoczynek, nieporównywalny do tradycyjnych form spędzania letnich miesięcy. Zaletą jest tu z pewnością szeroka oferta firm czarterowych, pozwalająca dopasować wyjazd do indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych. Możemy wynająć jacht na dowolną ilość dni, wyznaczając trasę samodzielnie lub korzystając z gotowej oferty wycieczkowej. Jeśli nie mamy uprawnień żeglarskich, wystarczy zakupić rejs ze skipperem, który zadba o nasze bezpieczeństwo i podpowie, które miejsca warto odwiedzić. Możemy zdecydować się również na udział w organizowanych cyklicznie eventach żeglarskich, weekendowych kursach szkoleniowych czy imprezach na pełnym morzu. Poszczególne firmy czarterowe oferują rejsy dla różnych odbiorców: indywidualnych turystów, rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych, firm, osób zainteresowanych zdobyciem patentu żeglarskiego itd.

 

Rejsy po Bałtyku – dla kogo?

 

Z oferty morskich podróży powinny skorzystać przede wszystkim te osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem lub szukają nietuzinkowego sposobu spędzenia urlopu, pozwalającego cieszyć się relaksem w prywatnej przestrzeni. Jest to dobra propozycja przy organizacji wyjazdu grupowego w gronie przyjaciół – koszty wynajęcia jachtu rozkładają się wtedy na wszystkich uczestników rejsu. Wycieczka po Bałtyku będzie wspaniałym przeżyciem dla rodzin z dziećmi: morska przygoda z pewnością zachwyci młodszych uczestników podróży. Ciekawym pomysłem może być zakup rejsu wycieczkowego w formie prezentu, a także organizacja ważnego spotkania biznesowego lub wyjazdu integracyjnego na pokładzie luksusowego jachtu.