Share →
Pod łej jakości paliwa zasyfiają kuchenkę, MSR wiedział co robi umieszczając igłe czyszczącą w dyszy, zazwyczaj wystarczy potrząsnąć kuchenką (najlepiej zgaszoną i ostudzoną) by ją oczyścić.

Podłej jakości paliwa zasyfiają kuchenkę, MSR wiedział co robi umieszczając igłe czyszczącą w dyszy, zazwyczaj wystarczy potrząsnąć kuchenką (najlepiej zgaszoną i ostudzoną) by ją oczyścić.
Jeżeli to nie pomoże to należy ją rozkręcić. W zestawie jest klucz do tego.
Odkręcamy palcami miseczkę i delikatnie zdejmujemy knot. Następnie popchnąć rułkę generatora w dół:

Odkęcić dyszę kluczem:

i oczyścić igłę oraz dyszę z paprochów i śluzu. W zestawie jest dodatkowe narzędzie do czyszczenia dyszy, ale wystarczy igła z wnętrza dyszy.

Na drugim końcu wężyka (tym, który do pompki wchodzi) jest stalowa linka. Służy ona do czyszczenia. Należy ją uchwycić kluczem

i mocno pociągnąć. Jeżeli się nie uda, to można do środka nasmarkać WD-40, albo próbować wyciągnąć ją kombinerkami, czy jakkolwiek, w każdym razie poruszać nią w środku kilka razy, wyciągnąć ją i przetrzeć z glutów. Można to też przepłukać w tym momencie. Pompka do butelki z paliwem, podłączyć kuchenkę tak jak teraz, BEZ LINKI I BEZ DYSZY, podpompować i otworzyć zawór. Przepuścić ok 4 łyżek paliwa.

Skręcić do kupy ( igła czyszcząca idzie do środka dyszy igłą do wewnątrz dyszy, dyszę się wkręca do oporu w sztywną część wężyka, linkę się wpycha od drugiej strony, powinna wystawać na ok pół centymetra.)

W następnym odcinku: Konserwacja pompki…


** zapraszamy do dyskusji na forum w temacie: [Kuchenki] MSR Whisperlite Internationale- Czyszczenie kuchenki


Dodaj komentarz