Share →

reh1_3_kopiaW ramach projektu „Rehabilitacja na Dachu Świata”, grupa studentów Koła Naukowego Terapii Manualnej i Nowoczesnych Metod Rehabilitacji działającego przy Katedrze i Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wraz ze swoim opiekunem dr Marianem Majchrzyckim oraz jedną osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim, wyruszy do stolicy Nepalu.

W ramach projektu „Rehabilitacja na Dachu Świata”, grupa studentów Koła Naukowego Terapii Manualnej i Nowoczesnych Metod Rehabilitacji działającego przy Katedrze i Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wraz ze swoim opiekunem dr Marianem Majchrzyckim oraz jedną osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim, wyruszy do stolicy Nepalu. Wyjazd rozpoczyna się 2 marca 2011 r. i będzie trwał 3 tygodnie. „Rehabilitacja na Dachu Świata”, to pomysł realizowany w ramach praktyk studenckich, których tematem jest: „Porównanie schorzeń narządu ruchu, sposobu usprawniania oraz zaopatrzenia ortopedycznego na Oddziale Ortopedycznym i Rehabilitacyjnym w Szpitalach Uniwersyteckich w Katmandu i Poznaniu”.

 

logo_p

Powyższe badania patronatem objął JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. dr hab. Jacek Wysocki. W ramach projektu studenci będą badać i usprawniać pacjentów w Szpitalu Uniwersyteckim w Katmandu, wykorzystując przy tym swoją wiedzę zdobytą w trakcie studiów. Poprzez pracę z pacjentami w Nepalu poznają schorzenia najczęściej występujące w tym zakątku świata, zbliżą się do realiów, w jakich tamtejsza medycyna radzi sobie z niepełnosprawnością.

Mój udział w tym wyjeździe, jako osoby poruszającej się na wózku, to nie tylko szansa na spełnienie marzeń, ale także odpowiedź na pytania wielu, czy takiej osobie, jak ja chce się żyć i troszczyć o to wszystko. Myślę, że dzięki tej wyprawie nie, tylko studenci zyskają doświadczenie przebywania na co dzień z osobą niepełnosprawną, zauważania jej potrzeb i radości z osiągania codziennych, prostych celów, ale również ja i inni ludzie obserwujący to zdarzenie nabiorą pewności, że warto podejmować ryzyko i spełniać marzenia :).

Nasza wyprawa nie doszłaby do skutku, gdyby nie nasi sponsorzy, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, a są to:

atrem

biofarm

CurtisH_logo

LOGO

elektro cieplownia

 

elpio2

ostea

wielkopolska_spolka_gazownictwa

logo_ziololek

Więcej na temat wyprawy: http://rehabilitacjanadachuswiata.blogspot.com/

 


**Zapraszamy do dyskusji na forum w temacie: Rehabilitacja na Dachu Świata

Dodaj komentarz