Share →

100_2379-001Kciuk wykonany jest w klasyczny sposób (kryje cały palec) natomiast cztery kolejne palce są krótkie,jednak w razie potrzeby można je zasłonić dodatkową ”łapką”. Osłonę doszyto do wierzchniej części rękawicy i może być używana w pozycji zamkniętej (palce są zasłonięte) lub otwartej (palce są odsłonięte a ”łapka” utrzymana za pomocą rzepa leży na zewnętrznej części dłoni).Między palcami znajdują się dwie pętelki ułatwiające zdejmowanie rękawiczek.

 

 

 

 

Już od dłuższego czasu rozglądałem się za rękawicami,szukałem czegoś z membraną na chłodniejsze dni, wchodząc do sklepów oglądałem, czasem przymierzałem,jednak na ostateczny zakup jakoś nie mogłem się zdecydować,a jesień była tuż tuż,co w moim przypadku (bardzo mocno marznę w dłonie) nieodzownie wiąże się z dołączeniem rękawiczek do turystycznej garderoby.Tym milej byłem zaskoczony gdy wraz życzeniami imieninowymi zostałem obdarowany rękawicami Salewa Tour.

Trochę danych:

-elastyczne polarowe rękawice
-membrana Gore Windstopper
-krótkie palce
-dodatkowa podwijana końcówka palców
-wzmocnienia  PU na dłoni
-elastyczne mankiety
-waga 74 g (rozmiar L)
-pętelki ułatwiające zdejmowanie  rękawicy

Opis:

Są to pięciopalczaste rękawice, zastosowano w nich membranę Gore Windstopper,producent podaje iż wykonane są z elastycznego polaru,jednak różni się on od stosowanego np.w kurtkach (materiał jest znacznie gęściej tkany i bardziej przypomina cienki filc).
Wnętrze rękawiczki wykończone jest miękkim elastycznym stretchem (nie jest on śliski).

Wewnętrzna część dłoni i kciuka chroniona jest dodatkowymi wstawkami (kciuk i część palca wskazującego obszyty jest irchą) natomiast materiał chroniący dłoń wygląda jakby był powleczony gumą.

Kciuk wykonany jest w klasyczny sposób (kryje cały palec) natomiast cztery kolejne palce są krótkie,jednak w razie potrzeby można je zasłonić dodatkową ”łapką”. Osłonę doszyto do wierzchniej części rękawicy i może być używana w pozycji zamkniętej (palce są zasłonięte) lub otwartej (palce są odsłonięte a ”łapka” utrzymana za pomocą rzepa leży na zewnętrznej części dłoni).Między palcami znajdują się dwie pętelki ułatwiające zdejmowanie rękawiczek.

Nadgarstek chroniony jest klasycznym dzianinowym ściągaczem,poniżej którego umieszczony jest karabińczyk i kółeczko za pomocą których rękawiczki można połączyć ze sobą.

Podsumowanie:

Rękawice używam kilka lat od wczesnej jesieni do późnej wiosny,zapewniają mi komfort termiczny mniej więcej do minus pięciu stopni,gdy temperatura spada bardziej lądują w plecaku (jako awaryjne) ustępując miejsca cieplejszym konstrukcjom.
Mają dopasowany krój,materiał zewnętrzny szybko chłonie wilgoć i długo schnie,w chwili obecnej jest trochę zmechacony, membrana bardzo dobrze chroni przed wiatrem,również ściśle przylegający do nadgarstka ściągacz (niestety zaczął się pruć) nie wpuszcza go do środka.
Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest osłona na palce,kiedy chcę wykonać bardziej precyzyjną czynność (obsługa aparatu fotograficznego,wyjęcie z plecaka drobniejszych przedmiotów,czy choćby zapłacić za zakupy) mogę błyskawicznie je uwolnić nie zdejmując rękawiczki,a gdy zrobi się za ciepło w dłonie zsunięcie łapek szybko niweluje związany z tym dyskomfort.
W zdejmowaniu rękawic pomagają pętelki,mimo to za sprawą mało elastycznego szwu (łączenie ściągacza z rękawicą) czynność ta jest trochę irytująca,na szczęście nie trzeba tego robić zbyt często.

Rzep podtrzymujący łapki jest trochę za mały przez co  czasem zdarza się iż samoczynnie się one odpinają.

Ogólnie jestem zadowolony z tego produktu a jego uniwersalność pozwala na używanie go tak podczas górskich wycieczek jak i na co dzień,czasem jeżdżę w nich na rowerze,jednak w tym przypadku z założoną osłoną nie specjalnie się sprawdzają (podczas naciskania na klamkę hamulca w znacznym stopniu traci się chwyt kierownicy,niewygodnie obsługuje się również manetki typu  Rapidfire).

 


 

**Zapraszamy do dyskusji na forum w temacie: [Rękawice] Salewa Tour

Dodaj komentarz