Share →

P3020634Witam…. Wejście na ten szczyt chodziło mi po głowie już od zeszłego roku, jednak albo nie było czasu, albo nie było pogody itd. itp. Monte Bald to masyw górski w paśmie Prealpi Gardesane, w Alpach Wschodnich. Leży na granicy regionów Trentino Alto Adige i Veneto, w północnych Włoszech, po wschodniej stronie jeziora Garda. Posiada wiele wierzchołków z których najwyższy – Valdritta wznosi się na 2218 m n.p.m. Mieliśmy  wyruszyć ze schroniska Graziani 1620 m. jednak droga była zamknięta (otarta jest od maja do listopada) tak więc wyruszyliśmy z miejscowości San Valentino. Tak więc niestety do celu naszej podróży, schroniska Altissimo z kąd widać jezioro Garda nie dotarliśmy jednak widoki i tak wspaniałe.

Witam…. Wejście na ten szczyt chodziło mi po głowie już od zeszłego roku, jednak albo nie było czasu, albo nie było pogody itd. itp. Monte Bald to masyw górski w paśmie Prealpi Gardesane, w Alpach Wschodnich. Leży na granicy regionów Trentino Alto Adige i Veneto, w północnych Włoszech, po wschodniej stronie jeziora Garda. Posiada wiele wierzchołków z których najwyższy – Valdritta wznosi się na 2218 m n.p.m. Mieliśmy  wyruszyć ze schroniska Graziani 1620 m. jednak droga była zamknięta (otarta jest od maja do listopada) tak więc wyruszyliśmy z miejscowości San Valentino. Tak więc niestety do celu naszej podróży, schroniska Altissimo z kąd widać jezioro Garda nie dotarliśmy jednak widoki i tak wspaniałe.
Dodam, że wyprawa miała charakter spaceru ponieważ znajomy ne pomyślał, że na tej wysokości może być śnieg i założył adidasy  ::)
Musze sobie znaleźć lepsze towarzystwo na wypady w góry  8)

Początek trasy, zaraz za miejscowością San Valentino

Spryciarze z góry wracali na nartach  8)

Ale zjazd ze szlaku jak widać do łatwych nie należy

Widok na południe

Inni zjeżdżali na tyłku (widać, że dobra metoda)

Monte Campo widok w kierunku doliny Adige

Tu już podczas powrotu

Aż dziwne spotkać kozice na tak ruchliwym szlaku  ;D

Śniegu jak widać pod dostatkiem

Cała wyprawa zajeła nam 4 godziny. Mam nadzieje pokazać wam coś ciekawszego w pszyszłym tygodniu jak pogoda się utrzyma

Wiejej zdjęć na http://wloskiedolomity.blogspot.it/


**Zapraszamy do dyskusji na forum w temacie: Moje dolomity cz1. Monte Baldo

Tagged with →  

Dodaj komentarz