Share →

Wymarzone greckie wakacje na Korfu

Wyspy greckie mogą poszczycić się ugruntowaną pozycją na turystycznej mapie Europy i świata. Jedną z nich, w znakomitym stylu pretendującą do miana wymarzonej destynacji na wakacyjny urlop, jest leżąca w północnej części Morza Jońskiego wyspa Korfu.

Korfu w kilku słowach

Krajobraz Korfu tworzą przede wszystkim pasma górskie porośnięte niezwykle bujną roślinnością oraz piękne piaszczyste i piaszczysto-kamieniste plaże. Na Korfu znajduje się wiele kameralnych kurortów, które swoim niekwestionowanym urokiem przyciągają spragnionych wypoczynku amatorów kąpieli słonecznych, poszukujących silnych wrażeń pasjonatów sportów wodnych oraz zaintrygowanych dziejami Grecji miłośników historii.

Historyczne i sportowe oblicze Korfu

Najwięcej atrakcji historycznych odnaleźć można w stolicy wyspy, mieście Korfu. Wśród miejsc szczególnie wartych odwiedzenia wymienia się Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, starożytną świątynię Artemidy, XIX-wieczny pałac, zabytkowe fortece i kościoły, a ponadto budowle wzniesione w czasach, gdy Korfu znajdowało się w rękach francuskich i brytyjskich.

W gronie najciekawszych miast na Korfu wyróżnia się także Gastouri, w którym można zobaczyć Pałac Achilleion czy Paleokastritsa, słynące z XVII-wiecznego monastyru i ruin fortecy bizantyjskiej. Uwadze turystów spędzających wczasy na Korfu nie powinno umknąć też miasteczko Kassiopi, którego wizytówką są pozostałości weneckiego zamku, ukrytego w otoczeniu pięknego kompleksu leśnego.

Po bliższym poznaniu Korfu można rozkoszować się cudowną słoneczną aurą lub wyruszyć na kolejną przygodę, tym razem sportową. Na wodach Morza Jońskiego oblewających Korfu wyśmienite warunki do pielęgnowania swoich pasji znajdą przede wszystkim windsurferzy oraz kitesurferzy, a świat ukryty pod jego powierzchnią skusi miłośników nurkowania. Natomiast poszukujący źródeł adrenaliny odnajdą je podczas lotu na spadochronie lub przejażdżki na nartach wodnych.

Jaką ofertę wyjazdu wybrać?

W tym świetle nie ulega wątpliwości, że pobyt na Korfu może być niezwykle urozmaicony.Jeśli więc planujesz wyjazd na tę piękną wyspę, zobacz ofertę biur podróży, które proponują ją w klientom. Tym samym możesz rozpocząć planowanie wspaniałych wakacji, które niewątpliwie na długo zapiszą się w pamięci.

Korfu, choć niekiedy występuje w cieniu innych wysp greckich, jest bardzo chętnie odwiedzaną i cieszącą się uznaniem wśród turystów destynacją. Kameralna atmosfera panująca w kurortach, otoczenie kojącej przyrody i liczne atrakcje sprawiają, że perspektywie wypoczynku w tym magicznym miejscu niewielu potrafi się oprzeć. A co wyjątkowo istotne, większość z nieskrywaną przyjemnością ulegnie tej pokusie.

Looking for something?

Use the form below to search the site:


Still not finding what you're looking for? Drop us a note so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...