Share →

W dniach od 5 do 7 grudnia 2014 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się 12. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. A jeśli KFG to również uczta górskiego kinomana. Tradycyjnie na festiwalu odbędą się dwa konkursy – Międzynarodowy Konkurs Filmowy (już po raz piąty) o Grand Prix KFG i Konkurs Filmu Polskiego. Już teraz gorąco zachęcamy rodzimych filmowców (amatorów i profesjonalistów) do nadsyłania swoich propozycji na Konkurs Filmu Polskiego. Twórcy mają pełne pole do popisu w wyborze tematu – wspinaczka górska, skałkowa, turystyka, aktywności górskie oraz w wyborze „formy” – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne, etc. 

Uwaga: można zgłaszać jedynie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2013 roku, jednocześnie czas projekcji nie powinien przekraczać 45 min.

KFG_2013_wreczenie_nagrod_konkursy_filmowe

Najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody – oprócz nagród głównych, również nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia dla obrazu stricte wspinaczkowego oraz filmu o tematyce freeride’owej. Wyróżnieniem jest także szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi (wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowych).

Filmy można przesyłać do 14 listopada 2014 roku.*

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono. Laureatami pozostałych edycji były filmy:

KFG_2013_Dariusz_Zaluski_odbiera_nagrode

  • 2004Na Krawędzi, reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński
  • 2005Praszczur, reż. Mirosław Dembiński
  • 2007Ścieżka góry, reż. Marek Kłosowicz
  • 2008Annapurna na lekko, reż. Dariusz Załuski
  • 2009The White House, reż. Łukasz Gabryelski
  • 2010Co się wydarzyło na wyspie Pam, reż. Eliza Kubarska
  • 2012Wyprawa na Mnicha, reż. Maciej Stasiński
  • 2013Two on K2, reż. Dariusz Załuski

* Prosimy o ściągnięcie formularza zgłoszeniowego (w formacie doc) i po wypełnieniu przesłanie go na adres pt@wspinanie.pl. Zalecamy również, aby formularz wydrukować i po wypełnieniu oraz podpisaniu przesłać go wraz z filmem.

W terminie tym należy nadesłać na adres Krakowskiego Festiwalu Górskiego płytę z filmem w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy. O przyjęciu do selekcji decyduje data otrzymania filmu przez Biuro Organizacyjne Festiwalu.

Adres do wysyłki:

Navigator
Krakowski Festiwal Górski
ul. Grzegórzecka 69/13
31-559 Kraków

Pozostałe informacje oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie www.kfg.pl w zakładce „Konkursy filmowe”.

Dorota Dubicka/KFG

Tagged with →  

Looking for something?

Use the form below to search the site:


Still not finding what you're looking for? Drop us a note so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...