Autor Wątek: [Śpiwory syntetyczne] Husky Annapurna [komfort -19 st. C]  (Przeczytany 18673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

[Śpiwory syntetyczne] Husky Annapurna [komfort -19 st. C]
« dnia: Styczeń 08, 2007, 10:53:55 »
Autor: misio

jakoś tak okazało się, że trza mi śpiwora zimowego. z powodów oszczędnościowych postanowiłem zakupić syntetyka i padło na Husky Annapurn`a. dotarł do mnie dziś, więc poużywam go dopiero za kilka miesięcy. worek wydaje się solidnie uszyty i mogę mieć jedynie nadzieję, że jako syntetyk zachowa swój komfort, choć w granicach tych -19°C. ma też kilka fajnych rozwiązań, które ukazują zdjęcia.
dane śpiwora:
• konstrukcja: komorowa, dwuwarstwowa
• wypełnienie śpiwora: DuPont Quallofil 2x 260 g/m2 (włókno 7-mio kanałowe)
• materiał zewnętrzny: 40D 240T Tactel Ripstop Nylon
• materiał wewnętrzny: 40D 240T Tactel Nylon
• extremum: -28°C
• komfort: -19°C
• ocieplany wewnętrzny worek na stopy
• pasy antypoślizgowe
• umiejscowienie zamka głównego: środek
• waga: 2100g
• wymiary paczki: 40/25 cm

śpiwór w całej okazałości. środkowe umiejscowienie zamka wydaje się wygodnym rozwiązaniem:

rzep kołnierza termicznego:

pasy antypoślizgowe po tylnej stronie śpiwora:

zaciąg kołnierza termicznego oraz zamykana na zamek kieszonka w okolicach głowy:

miejsce na imitacje poduszki (lub właśnie na nią) z tyłu śpiwora:

długość zamka wydaje się wystarczająca:

zaciągnięty kaptur i kołnierz:

dodatkowa kieszonka zewnętrzna zapinana na rzep:

pas antypoślizgowy plus kieszeń na poduszkę:

worek na stopy:

zaczepy worka na stopy:

śpiwór przed kompresją:

worek po kompresji (chyba da się jeszce mocniej go ścisnąć):

jedna rzecz mnie cieszy, a mianowicie to, że w przeciwieństwie do GoExtream, Annapurnę da się po prostu wcisnąć w worek bez konieczności odpowiedniego składania.

forum.outdoor.org.pl

[Śpiwory syntetyczne] Husky Annapurna [komfort -19 st. C]
« dnia: Styczeń 08, 2007, 10:53:55 »

misio

Odp: [Śpiwory syntetyczne] Husky Annapurna [komfort -19 st. C]
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2007, 17:01:30 »
no to jutro zobaczymy jak pięknie śpiworek ten albo mnie ochroni, albo stworzy ładnie kadłubka ;D.
i w tym i w tym wypadku dam znać, czy to cudo cosik warte jest ;D

Offline Kardi

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2007, 17:26:56 »
chrost - co Ty chcesz sprawdzac... przecie na 2 tauzenach nad ranem nie ma mniej niż -7 st - gdzie mu tam do komfortu :D

Offline czis

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2007, 17:57:13 »
a skąd niby chróst miałby się wziąć na 2 tauzenach ??? ;D czyżby był ktoś chętny żeby go tam zanieść ? :D

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2007, 09:04:46 »
a wnieśli mnie Atanoro i Mariano ;D.
temperaturka w nocy wahała się od -7 do -10 stopni.
pierwsza  noc to bacówka na Stołach. spałem w samych gatkach i dopiero ok. 3 (po jakiś 7 godzinach snu) obudziłem się, bo zrobiło się deczko zimno. 15 minut bez snu i znowu spałem bezproblemowo do 7 rano. w sumie ta noc była najcięższa, ponieważ byłem średnio wyspany po całonocnej jeździe pociągiem, chociaż wysiłek praktycznie żaden, bo jedynie wejście na same Stoły, więc kładłem się do śpiwora nie zapocony. zimno zrobiło mi się, podejrzewam, z tego powodu, że strasznie pizgało w tej bacówce wietrzyskiem.
kolejny nocka to ok -10 stopni, w okolicach Siwej Przełęczy, ale tu już w namiociku. na wszelki wypadek spałem w getrach i bezrękawniku polarowym. się mi zrobiło gorąco nawet. sen rozpoczął się w granicach godziny 19, a zakończył ok 8. godzinę wcześniej lekkie przebudzenie z zimna na 5 minutek i spokojnie dalej. tutaj kładłem się do śpiworka przepocony i zmęczon po wędrowaniu.
te oto dwie sytuacje pozwalają mi stwierdzić, że realnym komfortem tego śpiwora, w spaniu na golaska może być temperatura -10 stopni, natomiast w przypadku spania w bieliźnie, ok -15. wyżej bym nie ryzykował. oczywiście mowa tutaj o śpiworze nowym, nie zbitym, także należałoby to wziąć pod uwagę.
nie da rady spać w tym śpiworze w schronie- jest po prostu za gorąco. nawet otwarte wiecznie przez Atanora okno nie daje żadnej ulgi i lepiej spać albo na nim w ubraniu, albo pod kocem, bo w środku nawet nie ma co próbować.
należałoby też dodać, że śpiwór nie był używany na zewnątrz dzień po dniu, także był dobrze osuszony.
jeśli chodzi o zbicie samego śpiwora, to po 5 dniach tachania w plecaku nie widać, po nim żadnych tego oznak, jak to było np w przypadku puchówki GE.
oto kilka fotek śpiworka w użyciu:

wstępne uwagi:
  • zamek po środku z jednej strony to wygodne rozwiązanie, ale potrafi być to niewygodne gdy chcemy spać z otwartym śpiworem, ponieważ po prostu wieje nam jak diabli po całości, a nie jak w przypadku zamka z boku ino deczko ;D. ogólnie jednak, jeśli chodzi o samo użytkowanie w sensie rozpinania i zapinania jest to o niebo lepsze rozwiązanie niż zamek boczny
  • Annapurna jest bardzo wąska i krótka. na pewno nie wejdzie w nią ktoś powyżej 180 cm wzrostu. osobiście chcąc zapiąć śpiwór musiałem się chwilę namęczyć z przyjęciem odpowiedniej pozycji- trochę to potrafi być denerwujące
  • pasy antypoślizgowe to genialna sprawa: karrimata alu i lekka górka i praktycznie zero zsuwania w dół
  • miejsce na poduszkę pod głową z tyłu śpiwora to ponowne dobre rozwiązanie- nic nam nie ucieka spode łba i można po wciśnięciu tam np polara spokojnie spać
  • zacisk kaptura znajdujący się pośrodku nie wymaga żadnych nocnych poszukiwań i przez to jest wygodny, a wbrew pozorom, to środkowe umiejscowienie wcale nie przeszkadza tarzaniem się po naszej facjacie czy owijaniem w okół szyii
  • ściągacz kołnierza termicznego znajduje się po lewej stronie, a dostęp do niego nie wymaga żadnych cudów, jak to czasem potrafi się przydarzyć w innych śpiworach

podsumowując:
śpiwór w cenie sklepowej 399 z komfortem realnym ok -15 stopni, ze świetnymi rozwiązaniami technicznymi. istotnym problemem może być w sumie na tę chwile jedynie jego długość- nie dla osób powyżej 180 cm wzrostu.

Offline Tomcio

« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2011, 19:59:13 »
misio a jak  po latach oceniasz jakość tego śpiworka i marki jak się trzyma

ja w dalszym ciągu zastanawiam się nad zakupem HUSKY choć biorę poprawkę na te temperatury ale to przekonam się na sobie po ewentualnym zakupie
podobają mi się w tych śpiworkach  przede wszystkim ich rozwiązania niespotykane u innych,  a waga mi nie przeszkadza 1900g to jestem wstanie znieść bo przeważnie autkiem lub kajakiem podróżuje po okolicy rzadko kiedy będę go nosił

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, 20:07:32 »
Za mało go używałem, żeby móc coś rzec w temacie.
Obecnie mój śpiwór odkupił ode mnie Zirkau, zatem on z czasem będzie mógł coś o nim powiedzieć.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, 20:07:32 »